Zdrowo i sportowo

Zdrowo i Sportowo” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do nauczycieli, wychowawców i trenerów dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klasy 1-3), a więc do 10 roku życia. To również kampania skierowana do rodziców     i wszystkich opiekunów dzieci.

Celem programu  jest z jednej strony zwiększanie świadomości dorosłych opiekunów dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).

Z drugiej strony dostarczenie wiedzy i gotowych rozwiązań w postaci scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych i komunikacyjnych, spotkań ze specjalistami, webinariów oraz zajęć online. Ważną rolę odgrywa równie aspekt uświadomienia zmiany w podejściu do wczesnej specjalizacji w sporcie oraz świadomego minimalizowania zbyt wczesnej rywalizacji.

Program jest realizowany od 1 września 2023r do 30 czerwca 2024 r.

Koordynatorem projektu w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi jest Paulina Wcisło.

Do projektu przystąpili: Martyna Kupicha z przedszkola w Koziegłowach oraz Marlena Korfel, Marta Stępień i Milena Machura z przedszkola w Starej Hucie.

Scenariusze zajęć sportowych:

1. WITAJ W GRUPIE
  2. KOLORY
  3. W PRZEDSZKOLU
  4. OWOCE
  5. POLSKA
  6. JESIEŃ
  7. W SADZIE
  8. NASZA ZIEMIA / EKOLOGIA
  9. POLSKIE LEGENDY
  10. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  11. GÓRY