KONCEPCJA PRACY
PRZEDSZKOLA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
W KOZIEGŁOWACH
„ Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć
                        nauczyłem się w przedszkolu
                        - o tym jak żyć, co robić, jak postępować i współżyć z innymi,
                        patrzeć, odczuwać, myśleć marzyć
                        i wyobrażać sobie lepszy świat"
                                   Robert Fulghum

• Robimy wszystko aby dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe.
    • Jesteśmy przedszkolem dla wszystkich , wszyscy możemy go tworzyć. Każde dziecko ma prawo do pełnego dostępu do edukacji bez względu na to, jaki prezentuje potencjał rozwojowy. Przedszkole daje szanse rozwoju zarówno dzieciom niepełnosprawnym jak i pełnosprawnym, uczy tolerancji, wzajemnej akceptacji i zrozumienia.
    • Każde dziecko jest dla nas ważne, kochane, traktowane indywidualnie i podmiotowo. Razem przeżywamy sukcesy i porażki.
    • Każde dziecko ma możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości by  wyzwalało swój wewnętrzny świat poprzez posługiwanie się rożnymi sposobami ekspresji – gestem  i mimiką, słowem mówionym, aktywnością  plastyczną, muzyczną i ruchową.
    • Jesteśmy otwarci na propozycję i współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Między społecznością przedszkola panuje atmosfera życzliwości i partnerstwa.
    • Kierujemy się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka oraz powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi.
      Dostarczamy dzieciom miłych wrażeń na całe życie.
 „ Bo jakie początki, takie będzie wszystko”
Jan Amos Komeński