Poniedziałkowy rozkład zabawy

22.06.2020r PATRYCJA KOSĘTKA

WITAM SERDECZNIE KOCHANE PRZEDSZKOLAKI

I WAS DRODZY RODZICE W PONIEDZIAŁKOWY PORANEK !!!!!

Wakacje tuż, tuż. Przed wypoczynkiem kilka rad i wskazówek.

Krąg tematyczny: WAKACJE

Temat: Wkrótce wakacje.

CELE:

• zapoznanie z miłym sposobem spędzania czasu podczas wakacji,
  • zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku,
  •  rozwijanie uwagi i wytrwałości poprzez oczekiwanie na swoją kolej wypowiedzi,
  •  kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia, bezpieczeństwa własnego i innych.

ZACZYNAMY:

Prawa dzieci - prawo do zabawy i wypoczynku.

Piosenka ZoZi - ,,Bezpieczne wakacje”.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? – układanie kodeksu wakacyjnego na pod-stawie opowiadania.

„Wakacyjny kodeks postępowania” – prezentacja multimedialna.

,,Gimnastyka buzi i języka z kolorowymi kwiatkami”.

Dla chętnych - Wakacyjne karty pracy.

Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawo to znaczy, że komuś coś wolno lub czegoś nie wolno.
- Czy na świecie (w przedszkolu w domu podczas zabaw) można działać bez praw?( oczywiście NIE)
- Co działoby się gdyby ludzie nie przestrzegali prawa? (chaos, bałagan, zamieszanie)

WNIOSEK:
„Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Jeżyku popatrz na planszę ,,PRAWA DZIECKA"

JEŻYKU PAMIĘTAJ PODCZAS LETNIEGO WYPOCZYNKU NALEŻY PRZESTRZEGAĆ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA.

DZISIAJ JE PRZYPOMNIMY I UTRWALIMY.

Piosenka ZoZi - ,,Bezpieczne wakacje”.

Mamo ,tato przeczytaj opowiadanie „Jak bezpiecznie spędzić wakacje?”

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy, przygód. Każdy ma swój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Jedni lubią wyjazdy nad morze, inni chętnie chodzą po górach. Niektórzy kochają kąpiele w jeziorze, a jeszcze inni wieś i spacery po łące. Część turystów wyjeżdża za granicę, aby poznać inne kraje. Wakacje są po to, aby odpocząć od nauki i pracy. Wypoczywając w różnych ciekawych miejscach musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zuzia w tym roku była z rodzicami i rodzeństwem nad jeziorem. Pamięta jak wspólnie z mamą i siostrami przypominały jak należy zachować się nad wodą. Dzieci zawsze są pod opieką dorosłych. Do wody wchodzą razem z rodzicami. Chronimy swoje ciało przed gorącymi promieniami słońca i pijemy wodę. Podczas spacerów nigdy nie zrywamy nieznanych roślin i nie dotykamy napotkanych zwierząt. Przestrzegając tych zasad bezpiecznie spędzimy wakacje. Wypoczniemy, poznamy nowych ludzi, zobaczymy ciekawe miejsca i pozostaną nam miłe wspomnienia.

Rozmowa na temat opowiadania – Główka pracuje:

• Co to są wakacje?
  • Co robimy podczas wakacji?
  • Jak należy zachowywać się podczas letniego wypoczynku?

Zabawy ruchowe z poduszkami. Jeżyku zaproś do zabawy starsze rodzeństwo, rodzica. Obejrzyjcie filmik i do dzieła!

„Wakacyjny kodeks postępowania” – prezentacja multimedialna

Rady, dzięki którym każdy kto chce odpocząć będzie bezpieczny, niezależnie od miejsca, w którym będzie wypoczywał.

,,Gimnastyka buzi i języka z kolorowymi kwiatkami”.

Jeżyku postępuj zgodnie z instrukcją.

Dla chętnych - Wakacyjne karty pracy do wyboru:

WAKACYJNE PRZEDMIOTY. Połącz w pary takie same obrazki. Pokoloruj obrazki

WAKACJE NA WYSPIE. Rysuj po śladzie. Pokoloruj obrazek.

CZYM  JEDZIEMY NA WAKACJE? Połącz dzieci z odpowiednim pojazdem. Pokoloruj obrazki

WAKACYJNE PRZELICZANIE. Policz, a następnie w wyznaczonym miejscu narysuj tyle kresek ile jest przedmiotów w danym zbiorze.