Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy

Seria ksiazek ,,Kici Kocia" autorstwa Anity Głowińskeij opowiada o Kici Koci , jej grupie przyjaciół oraz ich perypetiach.

Projekt wprowadza  dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości  oraz zabawy.

Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny,zachęcając do samodzielnego siegania po literaturę dzieciecą, popularyzować  czytelnictwo wśród  najmłodszych. Dzieki realizacji poszczególnych zadań w oparciu  o treść wybranej ksiazki, przedszkolaki będa miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podobne sytuacje.

Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przezywają dzieci odziaływać na ich sposób postrzegania świata, wdrażając do odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia.