Moje miasto bez elektrośmieci

Założenia projektu

Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.

Celem głównym projektu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

PODSUMOWANIE PROJEKTU:

Przedszkole w Koziegłowach wraz z Oddziałami Zamiejscowymi w Starej Hucie zebrali 100kg zużytych baterii oraz 3,5 t sprzętu wielkogabarytowego. Za oddane zużyte sprzęty przedszkole otrzyma punkty, które zostaną wymienione na pomoce dydaktyczne dla dzieci.