Kubusiowi przyjaciele natury

Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie do ruchu już od najmłodszych lat.  Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci.

W tym roku przedszkolaki wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczs których nauczą troszczyć się o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu i  aktywności fizycznej. W ramach realizacji programu najmłodsi nauczą się segregować odpady, poznaja podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Wszystkie zajęcia tematyczne zostaną przeprowadzone tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.