Dzieciaki ratują zwierzaki

Celem Akcji „Dzieciaki Ratują Zwierzaki” jest:

• zainteresowanie tematyką bioróżnorodności i ochrony zwierząt. Poprzez różnorodne działania dzieci poznają dzikie zwierzęta zamieszkujące Morze Arktyczne, lasy Polski oraz lasy tropikalne w Acji Pd-Wsch
  • kształtowanie u dzieci postawy zaangażowania społecznego,
  • wsparcie działań pomocowych na rzecz ochrony i rehabilitacji zwierząt zamieszkujących Morza Arktyczne, polskie lasy oraz lasy tropikalne w Azji Pd-Wsch.

Chcemy wzbudzić w najmłodszych dzieciach nie tylko empatię ale również chęć działania i ochorny dzikich zwierząt. W I semestrze roku 2021/2022

poprowadzimy nietuzinkowe zajęcia na temat życia i ratowania zwierząt z różnych zakątków świata.  Dzieci zobaczą prezentacje i zdjęcia, obejrzą filmy o karmieniu jeży czy maskonurów, usłyszą odgłosy lasu tropikalnego jak i morza arktycznego. Poznają również swoich rówieśników, zaangażowanych w ochronę zwierząt i sami zaangażują się do działania.

Grupa będzie miała za zadanie podjąć świadomą decyzję wsparcia finansowego jednego z trzech Centrów Rehabilitacji Zwierząt o którym dowie się w ramach warsztatów. Grupa może chcieć wesprzeć wszystkie zwierzęta lub wybrać jeden gatunek.

W tym celu dzieci, wspólnie z rodzicami lub dziadkami, będą mieć za zadanie wykonania w domu jednej pacynki. Pacynki mogą służyć jako rekwizyty przy prowadzeniu zajęć. Równocześnie równie ważne jest to, by w wybrany dzień  zorganizowana została charytatywna sprzedaż pacynek.

Całkowity dochód ze sprzedaży pacynek zostanie przekazany Fundacji CultureLab na wsparcie Centrów Rehabilitacji Dzikich Zwierząt z trzech różnych regionów.