SENSOSMYKI

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SensoSmyki” ma na celu dostarczenie dzieciom żłobkowym, przedszkolnym   i szkolnym, oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.
Projekt prowadzony jest na obszarze całej Polski  od września 2021  roku do sierpnia 2022 roku.
Uczestnik projektu realizuje wybrane przez siebie spośród zaproponowanych aktywności lub własne na każdą porę roku zgodne z proponowanymi 18 kategoriami:
Natura sensorycznym placem zabaw, Konstrukcje, W Krainie Emocji, Gry, Zabawy logopedyczne, Kreatywność to jest to, Sensoryczne prace plastyczne i techniczne, Kuchenne rewolucje, Sprawne dłonie, Trening umysłu, Zrób to sam, Polisensoryczna przygoda, Stolik świetlny – zabawy światłem, kolorem i fakturami, Mini światy i sensoryczne pudełka, Masy sensoryczne i slime,  Muzyczne rozwijanki, Duża Motoryka, Eksperymenty.                                                        Relację zdjęciową z wykonanych zadań uczestnik zamieszcza na na fanpage’u „SensoSmyków” .

Do projektu przystąpiły: Aneta Grzesista z grupą "Wróbelki"  z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach oraz  Marta Stępień z grupą " Żuczki" z Oddziałów Zamiejscowych w Starej Hucie.