WYZWANIA TEODORA

,,Wyzwania Teodora”, czyli o tym, jak pewien bocian o imieniu Teodor chciał zostać profesorem nauk przyrodniczych. Projekt jest realizowany od 4 października 2021r do 31 maja 2022 r. Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian, wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznacza siedem zadań do wykonania. Nasza placówka pierwszy raz bierze udział w projekcie, zatem przystępujemy do I edycji. W I edycji do zdobycia są odznaki związane ze sportem, przygotowaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajduje się coś dla małych artystów. Koordynatorem projektu w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi jest Patrycja Kosętka.Do projektu przystąpili: Barbara Sapota z grupą ,,Sarenki”, Patrycja Kosętka z grupą ,,Jeżyki” oraz Paulina Wcisła.Biorąc udział w projekcie wykonujemy zaproponowane przez bociana Teodora wyzwania. Siedem wyzwań będziemy wykonywać przez siedem miesięcy w najbardziej kreatywny sposób, dostosowując je do możliwości grup. Każde wykonane zadanie, to kolejna zdobyta sprawność, a więc odznaka. Przedszkolak zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.