Oto Hałabała, zna go Polska cała

Projekt Edukacyjny ,,Oto Hałabała, zna go Polska cała" powstał z dwóch  ważnych powodów.Po pierwsze ma na celu wprowadzenie dzieci w świat przyrody. Postać Hałabały doskonale się do tego nadaje, gdyż mieszka on w lesie i wszystkie przygody dzieją się wtym otoczeniu. Przygody te dzieją się w ciagu całego roku. Jest więc wiosna , lato, jesień, zima. Krasnal może towarzyszyć  dzieciom przez cały rok przedszkolny. Drugim bardzo ważnym celem powstania programu było zaiteresowanie dzieci literaturą dziecięcą. Książeczka napisana jest rymującym się tekstem co sprawia, że dzieci słuchają jej z zaciekawieniem. Program stworzy więc możliwość osłychania dzieci z tekstem zawierającym słownictwo, które obecnie jest rzadko używane, więc dzieci wzbogacają swój słownik. Udział w projekcie da również możliwość przybliżenia postaci Lucyny  Krzemienieckiej, znakomitej pisarki dla dzieci, która wydaje się w dzisiejszym świecie troche zapomniana.

Niech Krasnal stanie się przyjacielem dzieci!!