Zadanie na czwartek

25.06.2020r.

Drodzy Rodzice i Kochane ,,Niedźwiadki"

Proszę przygotujcie:

• zieloną i czerwoną obręcz lub klocki kafle
  • obrazki: morze, góry, miasto, wieś
  • koło dmuchane, plecak, okulary słoneczne, bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, obrus, rękawiczki, wazon, grzebień kalosze.

1. ,,Samochody" - zabawa ruchowa

Dzieci biegają, gdy widzą zieloną obręcz.

Gdy zobaczą czerwoną obręcz - zatrzymują się.

2. ,,Wakacyjne zagadki"- rozwiązywanie zagadek obrazkowych lub słownych

• Odgadywanie, gdzie dzieci pojechały na wakacje na podstawie małego fragmentu obrazka: morze, góry, miasto, wieś.
  • Wakacyjne puzzle - układanie obrazków z części.
  • Zgadnij, co to? - zagadki słowne.

,,Latem śiweci słońce na zielonej...... (łące)"

,,Gdy deszczyk pada cieszy się żabek......... (gromada)"

,,Przez ulicę przechodzimy, gdy jakie światło widzimy? ..... (zielone)"

,,Gdy słońce mocno świeci, wkładają na głowę go dzieci...... (kapelusz)"

3. ,,Samoloty" - zabawa ruchowa

Dzieci biegają bez potrącenia się z umieszczonymi w bok ramionami.

4. ,,Co zabiorę na wakacje?" - zabawa dydaktyczna

Prowadzący kładzie na dywanie plecak i różne przedmioty (koło dmuchane, okulary słoneczne, bluzkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki, obrus, rękawiczki, wazon, itp.)

Zadaniem dziecka jest ustalić, co zapakujemy do plecaka wyjeżdżając na wakacje, a co nie będzie nam potrzebne. Uzasadniają swój wybór.

Dzieci pakują wakacyjny plecak.

5. ,,Jak bezpiecznie spędzać wakacje?" - słuchanie opowiadania.

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy, przygód. Każdy ma swój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Jedni lubią wyjazdy nad morze, inni chętnie chodzą po górach. Niektórzy kochają kąpiele w jeziorze, a jeszcze inni wieś i spacery po łące. Część turystów wyjeżdża za granicę, aby poznać inne kraje. Wakacje są po to, aby odpocząć od nauki i pracy. Wypoczywając w różnych ciekawych miejscach musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zuzia w tym roku była z rodzicami i rodzeństwem nad jeziorem. Pamięta jak wspólnie z mamą i siostrami przypominały jak należy zachować się nad wodą. Dzieci zawsze są pod opieką dorosłych. Do wody wchodzą razem z rodzicami. Chronimy swoje ciało przed gorącymi promieniami słońca i pijemy wodę. Podczas spacerów nigdy nie zrywamy nieznanych roślin i nie dotykamy napotkanych zwierząt. Przestrzegając tych zasad bezpiecznie spędzimy wakacje. Wypoczniemy, poznamy nowych ludzi, zobaczymy ciekawe miejsca i pozostaną nam miłe wspomnienia.

6. Rozmowa nt. opowiadania:

• Co to są wakacje?
  • Co robimy podczas wakacji?
  • Jak należy zachować się podczas letniego wypoczynku?

7. ,,Małe i duże półeczki" - zabawa ruchowa.

Dzieci podskakują jak małe i duże piłeczki.