Ćwiczenia poczucia położenia w przestrzeni.

28.05.2020r. - terapeuta Anna Jagusiak

Propozycje zabaw:

1. ,,Jak trafić do celu"

Dzieci zamykają oczy dłońmi. Prowadzący nadaje ciche sygnały, zmieniając często swoje miejsce. Dzieci spokojnie poruszają się zgodnie z kierunkiem, z któego dochodzi dźwięk. Wygrywa ten, kto złapie prowadzącego.

2. ,,Ślepa babka"

Wybrane dziecko ma związane oczy. Pozostałe dzieci rozbiegają się, a dziecko będące ,,ślepą babką" musi kogoś złapać. Po ubraniu musi rozpoznać, kogo złapał. Trafnie rozpoznany staje się ,,ślepą babką".

3. ,,Slalom samochodowy"

Każde dziecko jest samochodem, który bierze udział w slalomie. Musi przejechać określoną trasę w jak najszybszym czasie, nie naruszając jej oznakowania. Prowadzący mierzy czas i sprawdza sposób poruszania się.

4. ,,Zimno - gorąco"

Prowadzący pokazuje wybrany przedmiot dzieciom. Dziecko opuszcza pomieszczenie, w tym czasie przedmiot jest schowany. Dziecko wraca do pomieszczenia i rozpoczyna szukanie przedmiotu. Gdy zbliża się do schowanego przedmiotu wołamy ,, ciepło - gorąco", w miarę oddalania się od schowanego przedmiotu wołamy ,,chłodno - zimno".

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY !