Zadanie na piątek

29.05.2020r.

Drodzy Rodzice i Kochane ,,Niedźwiadki"

Proszę przygotujcie :

- kilka przedmiotów z kuchni (np. wałek, pokrywka, łyżka drewniana, garnek, nalewkę itp.)

- ilustracje kucharza, kuchni

- instrumenty kuchenne (pokrywki metalowe i drewniane łyżki, garnek, metalowy dzbanek lub miskę)

- nagranie J. Straussa marsz z p. Baron cygański

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=kNm5bHUtOdU

1. ,,Do kogo należą te przedmioty?" - zabawa dydaktyczna

Rozpoznawanie przedmiotów, które leżą na stole. Rozmowa na temat, kto mógł pozostawić te akcesoria (kucharz).

2. ,,Kuchenna orkiestra" - improwizacja przy muzyce

J. Straussa marsz z p. Baron cygański

3. Rozmowa na temat zawodu kucharza na podstawie ilustracji.

4. ,,Jakie dźwięki wydają naczynia kuchenne?" - zabawa muzyczna. Próby ,,grania".

- dwie pokrywki

- dwie metalowe łyżki

- dwie drewniane łyżki

- stukanie łyżką o dno garnka

- mieszanie metalową łyżką w metalowym dzbanku lub miscę.

Improwizacja przy muzyce, gdzie prowadzący jest dyrygentem  wg. pomysłu prowadzącego. Dzieci dzielimy na pięć grup, które otrzymują do grania naczynia, jak wyżej. Zabawę można powtózyć dwa, trzy razy - dzieci zamieniają się ,,instrumentami". MArsz w parach przy muzyce.

5. ,,Gorący kartofel" - zabawa ruchowa

Prowadzący mówi ,,Wyobraźcie sobie, że siedzimy wokół ogniska, w którym pieką się kartofelki. Prowadzący udaje, że trzyma w ręku gorący kartofel, a następnie ,,podaje" go dziecku obok i mówi, że kartofel jest gorący. Dzieci na ulicy przekazują sobie gorącego kartofelka.

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY !