Zadanie na środę

13.05.2020r.

Drodzy Rodzice i Kochane ,,Niedźwiadki"

Proszę przygotujcie:

- dwa krzesła

- białe prześcieradło

- lampkę

- kartony, rurka do picia, nożyczki i taśmę klejącą

1. Tworzenie sceny:

Na przykład między dwoma krzesłami należy rozwiesić białe prześcieradło i ustawić lampkę tak, aby je oświetlała od tyłu, czyli od tej strony gdzie znajduje się osoba poruszająca kukiełkami. do wykonania kukiełek potrzebne będą : karton, rurka do picia, nożyczki i taśma klejąca, na kartonie rysujemy kształt postaci i dokładnie go wycinamy. Następnie taśmą klejącą przyklejamy do niego rurkę. Dzieci siedzą w rzędach na krzesełkach przed sceną.

2. Rozwiązywanie zagadki:

Nosi koronę na głowie, kto to jest, kto mi powie?

3. Zaproszenie swojej pociechy do obejrzenia bajki pt. ,,Królewna Śnieżka". W teatrze cieni.

Źródło : https://www.grimmstories.com/pl/grimm_basnie/sniezka

4. ,,Królewny i królowie idą na spacer" - zabawa ruchowa z elementem marszu.

Dzieci dobierają się w pary, maszerują dostojnie przy dźwiękach muzyki, trzymając się za ręce przed sobą.

5. Rozmowa na temat bajki:

- Kto występował w bajce?

- kto był dobry?

- kto był zły ? Co to znaczy?

6. Próby wyjaśnienia pojęć: miłość, dobroć

7. ,,Krasnoludki i wielkoludy" - zabawa ruchowa

Dzieci w rytm tamburyna biegają na plecach lub chodzą dużymi, ciężkimi krokami jak wielkoludy.