Zadanie na czwartek

30.04.2020r.

Drodzy Rodzic i Kochane ,,Niedźwiadki"

Wiemy, że ,,Ruch to zdrowie", a więc żeby dbać o Ziemię powinniśmy być w dobrej kondycji.

Proponuję Wam kilka zabaw ruchowych:

1. ,,Mały wiatr, duży wiatr" - zabawa ruchowo - naśladowcza. Dziecko porusza isę po mieszkaniu. Na sygnał : mały (duży) wiatr, dziecko zatrzymuje się, podnosi ręce do góry i naśladuje w odpowiedni sposób szumiejący wiatr.

2. ,,Wesoły motyl" - zabawa ruchowo - naśladowcza. Kiedy gra muzyka dzieci - motyle latają nad łąką. Kiedy nauczyciel wyłączy muzykę, motyle siadają na trawie - dzieci kucają.

3. ,,Wyścigi mrówek" - zabawa ruchowa. Dzieci ustawione są na jednej linii. Mają do pokonania określony dystans kroczkami (tak aby pięta dotykała palce). Wygrywa dziecko, które pierwsze dotrze do mety.

4. ,,Latawce" - zabawa ruchowa. Dzieci wybierają jedną kartkę w dowolnym kolorze. Trzymają kartkę za róg i poruszają się po sali naśladując zabawę latawcem.

5. ,,Śmieci do worka" - zabawa ruchowa. Dzieci otrzymują szrfy w kolorach : niebieski, żółty, zielony. Na dywanie rozłożone są obręcze w takich samych kolrach. Dzieci chodzą po dywanie, na sygnał : śmieci do worka wchodzą do obręczy tego samego kolru, jaką mają szarfę.

Na zakończenie dzisiejszej zabawy mam dla Was jeszcze jedno zadanie.

Proszę przygotujcie jedno koło wycięte z żółtego brystolu i kilka trójkątów oraz karton w kolorze błękitnym i klej. Dla utrudnienia figury można wyciąć z białego brystolu i zadaniem dziecka będzie pokolorowanie ich coraz utworzenie słoneczka i naklejanie go na brystol.

,,Słoneczko" - tworzenie słońca z figur geometrycznych.